Середа, 01.01.2025, 21:50
Сайт вчителя предмета "Захист Вітчизни" Метеленка В.В.
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Бібліотека
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли » Військові звання » Історія

Історія виникненя
28.10.2015, 00:18
 Історія виникнення погон 

(Матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії).

 Погони - наплічні знаки відмінності військового звання, посади, приналежності до того чи іншого міністерства, відомства, організації і т. п., на форменому одязі. Використовуються в багатьох сучасних Збройних силах, поліції та інших воєнізованих формуваннях. Альтернативою є розміщення знаків розрізнення на комірі (петлиці), на рукаві (нарукавні знаки) і т.п.

 Носяться на плечах, більш-менш прямокутної форми вироби, з позначеним на них тим чи іншим чином (личками, просвітами, зірочками і шевронами) званням, посадою, службової приналежністю власника погонів. Як правило, жорсткі шиті галуном погони з яскравими зірками і значками носяться з парадною формою, тоді як з польовою вживаються більш скромні матерчаті погони без шиття, часто в колір камуфляжу.

 До погонам близькі еполети, що відрізняються тим, що якщо погон має в основному прямокутну форму і одним кінцем зазвичай жорстко закріплений у плечового шва, а другим пристібається ґудзиком у коміра, то еполетів має форму кола з бахромою у плечового кінця і прямокутний клапан, протягується під спеціальний контрпогон і пристібати у коміра ґудзиком.

 В даний час крім збройних сил, погони в Україні (а також в деяких інших країнах) носять співробітники міліції, поліції, прокуратури, податкових, екологічних органів, транспорту (головним чином, залізничного, морського, річкового, цивільної авіації) і деяких інших організацій.

 Прообразом погонів і еполет прийнято вважати металеві наплічні щитки лицарського обладунку, які захищали плечі від рубають ударів холодною зброєю і могли нести гербові знаки. Це думка заперечується.

 Первісне прикладне значення погон - вони утримували від сповзання портупею, перев'язь (ремінь) патронної сумки, лямки ранця, охороняли мундир від потертостей рушницею в положенні «на плече». Погон в цьому випадку міг бути тільки один - зліва (патронная сумка носилася на правому боці, рушниця - на лівому плечі). Моряки патронну сумку не носили, і саме з цієї причини в більшості флотів світу погони не вживаються, а посаду або ранг позначається нашивками на рукаві. 

 

Категорія: Історія | Додав: MVV
Переглядів: 1795 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 69
Copyright MyCorp © 2025
uCoz