Четвер, 15.11.2018, 20:02
Сайт вчителя предмета "Захист Вітчизни" Метеленка В.В.
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Бібліотека
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли » Санітарно-гігієнічні вимоги » Санітарно-гігієнічні вимоги

Санітарно-гігієнічні норми облаштування - ДСанПіН 5.5.2.008-01-утримання загальноосвітніх навчальних закладів
20.11.2015, 20:56

ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ САНІТАРНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ

ЗАТВЕРДЖЕНО

Постанова Головного державного

санітарного лікаря України

14.08.2001 № 63

ПОГОДЖЕНО:

Лист Міністерства освіти і науки

України

05.06.2001 № 1/12-1459

Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу ДСанПіН 5.5.2.008-01

1. Галузь застосування

ДСанПіН поширюються на загальноосвітні навчальні заклади I, I-II, I-III ступенів, спеціалізовані школи I, II, III ступенів, гімназії, ліцеї, колегіуми, що проектуються, будуються, реконструюються та ті, що існують, незалежно від тилу, форми власності і підпорядкування.

Передмова

СанПІН 5.5.2.008-01

1. Державні санітарні правила і норми (ДСанПіН) влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу розроблені:

Сапуга Ірина Євгеніївна       Головне санітарно-епідеміологічне

Цибенко Тамара Олексіївна     управління МОЗ України

Полька Надія Степанівна,      (м. Київ, вул. Грушевського, 7)

Єременко Галина Миколаївна,   Інститут гігієни та медичної

Вдовенко Алла Костянтинівна,  екології АМН України

Гозак Світлана Вікторівна     (м. Київ, вул. Попудренка, 50)

Івахно Олександра Петрівна,   Національний медичний університет

Глущенко Алла Григорівна,     ім. О.О.Богомольця

Баранова Майя Миколаївна      (м. Київ, б-р. Шевченка, 17)

Кульчицька Валентина Павлівна Інститут харчування МОЗ України

Карповець Петро Макарович     (м. Київ, вул. Чигоріна, 18)

Козярін Іван Петрович         Київська медична академія

Сисоєнко Надія Василівна      післядипломної освіти ім. Л.П.Шупика

Рубашкевич Алла Лукінічна     Український центр держсанепіднагляду МОЗ України (м. Київ, вул. Ярославська, 41)

У розробці також брали участь

Обласні СЕС Львівської (Савченко Галина Іванівна), Тернопільської (Маціпура Надія Степанівна), Луганської (Маркова Надія Олександрівна), Чернігівської (Тарасенко Алла Миколаївна), Донецької (Шелех Галина Петрівна), Херсонської (Бульба Лариса Павлівна) областей, Міністерство освіти і науки України (Заїка Антоніна Михайлівна).

Державні санітарні правила і норми підготовлені відповідно до Законів України"Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення","Про загальну середню освіту"з урахуванням сучасних наукових розробок і досліджень з регламентації гігієнічних умов і режимів навчання при чинних формах організації навчально-виховного процесу для всіх загальноосвітніх навчальних закладів для дітей і підлітків від 6 до 18 років.

2. Введено в дію вперше.

Вважати такими, що втратили чинність: ДСанПіН 5.5.2.008-98 "Устаткування, утримання середніх загальноосвітніх навчально-виховних закладів та організація навчально-виховного процесу", СанПиН 42-125-42-16-86 "Санитарно-гигиенические правила и нормы по организации обучения детей шестилетнего возраста".

3. При розробці ДСанПіНу використані матеріали ДСанПіН 5.5.2.008-98 "Устаткування, утримання середніх загальноосвітніх навчально-виховних закладів та організація навчально-виховного процесу", "Санитарные правила по устройству и содержанию общеобразовательных школ" № 1186-а-74, ДБН В.2.2-3-97 "Будинки та споруди навчальних закладів".

Ці санітарні правила і норми призначені для керівників, учителів, вихователів і медичного персоналу загальноосвітніх навчальних закладів, працівників органів управління освітою і санітарно-епідеміологічної служби.

Посадові особи і громадяни України, які допустили порушення Державних санітарних правил та норм, можуть бути притягнені до дисциплінарної, адміністративної та кримінальної відповідальності у відповідності з чинним законодавством.

ДСанПіН 5.5.2.008-01 - обов'язковий для виконання документ, що регламентує безпечні для здоров'я дітей і підлітків умови навчання та виховання, які сприяють підвищенню їх працездатності протягом навчального дня, тижня, року, поліпшують психофізіологічний розвиток та зміцнюють здоров'я дитини (підстава ст. 7, 11, 13, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 26, 27, 28 Закону України"Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення").Источник:Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу ДСанПіН 5.5.2.008-01

Категорія: Санітарно-гігієнічні вимоги | Додав: MVV
Переглядів: 3777 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 2.0/3
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 27
Copyright MyCorp © 2018
uCoz