П`ятниця, 19.04.2024, 20:44
Сайт вчителя предмета "Захист Вітчизни" Метеленка В.В.
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Бібліотека
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли » Документація кабінету » Потрібна документація для кабінету

Про затвердження Типових переліків навчально-наочних посібників, технічних засобів навчання та обладнання загального призначення для заг
20.11.2015, 20:18

  

 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ

 

НАКАЗ

 
м. Київ

                  

20.06.2002 р.                                                                                                                       № 364

 

Про затвердження “Типових переліків навчально-наочних

посібників, технічних засобів навчання та обладнання загального

призначення для загальноосвітніх навчальних закладів”

(2-ге видання, доповнене)

 

              На виконання Закону України “Про загальну середню освіту” та Указу Президента “Про додаткові заходи щодо забезпечення розвитку освіти в Україні” від 9 жовтня 2001 року №941/2001 з метою забезпечення засобами навчання оновленого змісту навчальних предметів

 

н а к а з у ю:

 

              1. Затвердити “Типові переліки навчально-наочних посібників, технічних засобів навчання та обладнання загального призначення для загальноосвітніх навчальних закладів” (2-ге видання, доповнене), що додаються.

              2. Міністерству освіти Автономної Республіки Крим, управлінням освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій організувати оснащення загальноосвітніх навчальних закладів навчально-наочними посібниками, технічними засобами навчання та обладнанням загального призначення згідно з Типовими переліками цільовим постачанням за рахунок коштів відповідних бюджетів, а також додаткових джерел фінансування.

              3. Дозволити Міністерству освіти Автономної Республіки Крим, управлінням освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій доповнити Типові переліки навчально-наочними посібниками, які враховують специфіку варіативної складової змісту загальної середньої освіти з урахуванням особливостей регіону за погодженням з Науково-методичним центром організації розробки та виробництва засобів навчання Міністерства освіти і науки України.

              4. Науково-методичному центру організації розробки та виробництва засобів навчання (Самсонов В.В.) організувати видання та доставку Типових переліків до Автономної Республіки Крим, управлінням освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

              5. Департаменту економіки та соціального розвитку (Куліков П.М.) забезпечити фінансування видання та доставки Типових переліків.

              6. Наказ Міністерства освіти України “Про затвердження Типових переліків навчально-наочних посібників та технічних засобів навчання для загальноосвітніх шкіл” від 15.05.1995р. №131 вважати таким, що втратив чинність.

 

 

             

              Міністр                                                                                               В.Г.Кремень

 

 

              Державний секретар                                                                         В.О.Зайчук

 

 

              Заступник

              Державного секретаря                                                                      Г.Г.Науменко

 

 

              Начальник департаменту

              економіки та соціального

              розвитку                                                                                             П.М.Куліков

 

 

              Начальник департаменту

              розвитку дошкiльної,                                                                                                                               

              загальної середньої та

              позашкiльної освiти                                                                          В.П.Романенко

 

 

              Начальник департаменту

              адмiнiстративної роботи

              i контролю                                                                                          А.В.Домашенко

 

 

              Директор

              Науково-методичного центру

              органiзацiї розробки та

              виробництва засобiв навчання                                                        В.В.Самсонов

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

 

Науково-методичний центр організації розробки та виробництва засобів навчання

Інститут педагогіки Академії педагогічних наук України

Інститут засобів навчання Академії педагогічних наук України

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ТИПОВІ ПЕРЕЛІКИ

 

навчально-наочних посібників,

технічних засобів навчання

та обладнання загального призначення

для загальноосвітніх навчальних закладів

 

(2-ге видання, доповнене)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Київ - 2002
 Типовi перелiки навчально-наочних посiбникiв, технiчних засобiв навчання та обладнання загального призначення для загальноосвiтнiх навчальних закладiв (2-ге видання, доповнене). / В.О.Зайчук, А.М.Гуржiй, Г.Г.Науменко, О.Я.Савченко та iн. - Київ, 2002. – 197 с.

 

 

 

 

           Викладено Типовi перелiки навчально-наочних посiбникiв, технiчних засобiв навчання та обладнання загального призначення для загальноосвiтнiх навчальних закладiв (2-ге видання, доповнене), якi схвалено комiсiєю засобiв навчання та шкiльного обладнання Науково-методичної ради з питань освiти i рекомендовано Мiнiстерством освiти i науки України як обов’язковий компонент навчально-виховного процесу.

 

 

 

 

 

 

 Автори: В.О.Зайчук, А.М.Гуржiй, Г.Г.Науменко, О.Я.Савченко, В.П.Романенко, Я.П.Корнiєнко, П.Б.Полянський, В.I.Туташинський, В.В.Самсонов, В.Ю.Биков, Н.М.Бiбiк, М.I.Шут, Л.С.Ващенко, Л.Ю.Якименко, Н.I.Шинкарук, А.М.Заїка, Р.I.Євтушенко, I.М.Пархоменко, Н.В.Бєскова, Н.С.Прокопенко, О.П.Клепак, I.В.Орлова, Л.В.Дорош, Н.I.Виборна, О.О.Бєлiкова, Н.Д.Косоригіна, О.В.Ступак, Л.М.Жижко, Е.О.Вдовиченко, Н.М.Коршунова, Н.I.Забуга, О.О.Мартинюк, Ю.І.Завалевський, Б.М.Терещук, О.Н.Хорошковська, В.О.Мартиненко, Т.М.Байбара, Н.С.Коваль, В.П.Волинський, Д.Я.Костюкевич, Ю.О.Жук, Т.М.Хмара, В.П.Тименко, В.В.Вдовченко, О.М.Романчук, О.М.Топузов, Н.Й.Волошина, Л.З.Скуратiвський, Л.М.Масол, Л.В.Манюк, С.В.Журавель, О.Б.Рябова, Г.Ф.Древаль.

Ю.В.Крамаренко

 

 

 

 

 

 

 

 

Ó В.О.Зайчук, А.М.Гуржiй, Г.Г.Науменко, О.Я.Савченко, В.П.Романенко, Я.П.Корнiєнко, П.Б.Полянський, В.I.Туташинський, В.В.Самсонов, В.Ю.Биков, Н.М.Бiбiк, М.I.Шут, Л.С.Ващенко, Л.Ю.Якименко, Н.I.Шинкарук, А.М.Заїка, Р.I.Євтушенко, I.М.Пархоменко, Н.В.Бєскова, Н.С.Прокопенко, О.П.Клепак, I.В.Орлова, Л.В.Дорош, Н.I.Виборна, О.О.Бєлiкова, Н.Д.Косоригіна, О.В.Ступак, Л.М.Жижко, Е.О.Вдовиченко, Н.М.Коршунова, Н.I.Забуга, О.О.Мартинюк, Ю.І.Завалевський, Б.М.Терещук, О.Н.Хорошковська, В.О.Мартиненко, Т.М.Байбара, Н.С.Коваль, В.П.Волинський, Д.Я.Костюкевич, Ю.О.Жук, Т.М.Хмара, В.П.Тименко, В.В.Вдовченко, О.М.Романчук, О.М.Топузов, Н.Й.Волошина, Л.З.Скуратiвський, Л.М.Масол, Л.В.Манюк, С.В.Журавель, О.Б.Рябова, Г.Ф.Древаль.

Ю.В.Крамаренко

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

 

              Типові Переліки навчально-наочних посібників, технічних засобів навчання та обладнання загального призначення для загальноосвітніх навчальних закладів   I-III степенів (2-ге видання, доповнене) містять у своєму складі засоби навчання, які є обов’язковими для обладнання навчальних кабінетів, майстерень загальноосвітніх навчальних закладів.

              Типові Переліки розроблено з урахуванням вимог освітніх стандартів і відповідно до оновлених навчальних програм та підручників для шкіл України. Даний документ складено з метою забезпечення навчально-виховного процесу якісними сучасними засобами навчання, що сприятимуть ефективному засвоєнню систематизованих знань, умінь та навичок учнів в умовах переходу на 12-річний термін навчання та введення в дію 12-бальної системи оцінки досягнень учнів у навчанні.

              Засоби навчання та обладнання загального призначення у структурі Переліків поділено на групи: друковані, екранно-звукові (аудіовізуальні), об’єкти натуральні, прилади та пристосування, інструменти та інше з метою зручності їх систематизації вчителем у навчальному кабінеті.

              Оснащення загальноосвітніх навчальних закладів навчально-наочними посібниками, технічними засобами та обладнанням загального призначення згідно з Типовими переліками у розрахунку на один предметний кабінет, класну кімнату здійснюється цільовим постачанням за рахунок коштів замовників (власників) цих закладів. Засоби навчання, необхідні навчальному закладу у кількості понад таку, що передбачена Переліками, закуповуються ним за рахунок добровільних грошових внесків підприємств, установ, організацій та окремих громадян.

              До Переліків включені вироби, які:

              а) виготовляються серійно для закладів освіти на замовлення Міністерства освіти і науки України і відповідають педагогічним вимогам до навчально-наочних посібників та навчального обладнання;

              б) виготовляються промисловістю для потреб національного господарства, використання яких доцільно в загальноосвітніх навчальних закладах.

              Користуючись Переліками, слід звернути увагу на те, що:

              1) Структуру Переліків, назви навчальних предметів визначено відповідно до затверджених Міністерством освіти і науки України навчальних планів для загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання та з навчанням мовами національних меншин.

              2) Кількість в Переліках визначено з розрахунку на 30 учнів. Засоби навчання, призначені для демонстрування, передбачено постачати в навчальні заклади в 1 примірнику. Для забезпечення проведення лабораторних, практичних та дослідних робіт засобами навчання розрахунки здійснюються відповідно до наявної кількості учнів у класі: на кожного учня окремо або на двох учнів.

              3) Під час вивчення окремих предметів (наприклад, трудове навчання, іноземна мова тощо) передбачено поділ класу на групи (згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 20.02.2002р. №128 “Про затвердження Нормативів наповнюваності груп дошкільних навчальних закладів (ясел-садків) компенсуючого типу, класів спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів), груп подовженого дня і виховних груп загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів та Порядку поділу класів на групи при вивченні окремих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах”). У таких випадках забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів здійснюється із розрахунку на групу учнів (з урахуванням фактичної наповнюваності класів).

              4) У розділі, відведеному початковій школі, Переліки засобів навчання у галузі “Людина і світ” передбачають забезпечення вивчення навчальних предметів: Ознайомлення з навколишнім. Природознавство. Довкілля, які  об’єднані під загальною назвою “Я і Україна”.

              5) Переліки засобів навчання та обладнання шкільного з музики, образотворчого мистецтва, іноземних мов, основ безпеки життєдіяльності містять назви як для початкової, так і основної та старшої школи.

              6) Перелік засобів навчання, необхідних для організації графічної підготовки учнів (креслення), подано у складі засобів навчання з трудової підготовки.

              7) Комплектність, технічні характеристики та програмне забезпечення комп’ютерної навчальної техніки затверджуються Міністерством освіти і науки України щорічно.

              8) У переліку з хімії хімічні елементи та їх сполуки подані за сучасною міжнародною номенклатурою. Номенклатура хімічних сполук повинна корегуватись відповідно до змін, що визначаються нормативними документами. Норма витрат хімічних реактивів на один навчальний рік може бути відкоригована відповідно до змін нормативних документів Міністерством освіти і науки України та навчальних програм.

              9) Кількість технічних засобів навчання у Переліках визначено із розрахунку на один загальноосвітній навчальний заклад.

              10) У заключній частині Переліків подано списки видів шкільної ділової документації, необхідної для організації навчально-виховного процесу та допоміжних засобів навчання індивідуального використання, що визначені  для його забезпечення.

              11) Перелік меблів для загальноосвітнього навчального закладу містить їх назви та кількість із розрахунку на один навчальний кабінет (класну кімнату).

              Всі вищезазначені вироби повинні бути виготовлені із дотриманням основних психолого-педагогічних вимог до їх змісту та оформлення, про що має свідчити відповідний гриф або свідоцтво, видані Міністерством освіти і науки України.

              Типові Переліки навчально-наочних посібників, технічних засобів навчання та обладнання загального призначення для загальноосвітніх навчальних закладів I-III ступенів (2-ге видання, доповнене) розроблено Науково-методичним центром організації розробки та виробництва засобів навчання спільно з Інститутом педагогіки та Інститутом засобів навчання Академії педагогічних наук України і рекомендовано комісією засобів навчання та шкільного обладнання Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України (протокол від 25.10.2001р. №2).

              Типові Переліки мають бути доведені до кожного загальноосвітнього навчального закладу, рай- (міськ-) та обласних державних адміністрацій, як основний нормативний документ для керівництва під час розробки та реалізації планів комплектації та доукомплектування навчальних кабінетів, фізкультурних залів, майстерень школи засобами навчання та обладнанням загального призначення.

Категорія: Потрібна документація для кабінету | Додав: MVV
Переглядів: 789 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 69
Copyright MyCorp © 2024
uCoz